96/1/28
تعداد نظرات:0
13:04
شماره مطلب:139612824394
-A A +A
مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام:

ایجاد روحیه انقلابی مهمترین رویکرد راهیان نور دانش آموزی است

مدیرکل آموزش و پرورش ایلام گفت: قناعت پیشگی، روحیه انقلابی و توجه ویژه به مسایل فرهنگی و مذهبی از مهمترین رویکردهای راهیان نور دانش آموزی است.

به گزارش ایلام بیست، همایش سالانه اعضا کمیته های اجرایی بسیج دانش آموزی استان ایلام امروز( دوشنبه ) در محل سالن همایش های هتل زاگرس ایلام برگزار شد. "علی بیرانوند"، مدیرکل آموزش و پروزش استان ایلام در این همایش گفت: همکاری و تعامل خوبی بین آموزش و پرورش ایلام و سپاه امیرالمومنین (ع) استان در راستای اعزام حدود 9 هزار دانش آموز به اردوهای راهیان نور و مناطق عملیاتی ایلام و خوزستان که در امنیت کامل  صورت گرفت .
وی اظهار کرد: برگزاری این اردوها در امنیت کاملی که همواره مورد تاکید مقامات بوده است به نوبه خود کار بزرگی بود که به همت بسیج و سپاه صورت پذیرفت.
بیرانوند افزود: جابجایی و ترابری این حجم از دانش آموزان و بسته به شرایطی سنی که دارند به نوبه خود کاری بس دشوار بود که بحمدالله و با کوشش جمعی و هماهنگی خوبی که وجود داشت میسر شد.
وی ادامه داد: در برگزاری اردوهای جهادی عمده کار آموزش و پرورش سازماندهی و نظم و ثبت نام دانش آموزان برای اعزام بود و عملا سپاه در مبحث اقتصادی موضوع هزینه های بیشتری را متحمل و در برگزاری این اردوها زحمت بسیاری را کشیده اند.
مدیرکل آموزش و پروزش استان ایلام در ادامه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر کیفیت برگزاری اردوها اشاره و تصریح کرد: در راستای برگزاری اردوهای جهادی با سطح کمی و کیفی بالا نسبت به سالهای قبل پیشرفت خوبی داشته و جزو استانهای برتر کشور در این زمینه هستیم اما آنچه بیشتر مدنظر ماست افزایش هرچه بیشتر سطح کیفی این اردوهاست.
بیرانوند قناعت پیشگی، روحیه انقلابی و توجه ویژه به مسایل فرهنگی و مذهبی را از تاثیرات راهیان نور قلمداد کرد و بیان کرد: دانش آموزان با قرار گرفتن در حال و هوای مناطق راهیان نور درسهایی میگیرند که در ادامه روند تحصیلی و زندگی بر روحیه انقلابی آن ها تاثیر مثبت گذاشته و این خود لزوم استمرار این برنامه بزرگ را دوچندان می کند.
وی خاطر نشان کرد: آموزش به دنبال تربیت صحیح قابل درک است و همچنانکه رهبر انقلاب بر آموزش  پرورش نسل جوان و نوجوان تاکید دارند و همچنین به دلیل گسترش فناوری و تکنولوژی های مخرب ،ما نیز با فراهم کردن اردوها و قراردادن دانش آموزان در اینچنین فضاهای معنوی راه را برای تربیت اسلامی دانش آموزان فراهم کنیم.
انتهای پیام/ق

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.