96/4/31
تعداد نظرات:0
10:22
شماره مطلب:139643127619
-A A +A
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام :

ترویج فرهنگ نماز از مؤثرترین روش‌های مقابله با آسیب‌های اجتماعی است

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام گفت: ترویج فرهنگ نماز به ‌ویژه نماز اول وقت به همراه حضور در مساجد، یکی از مؤثرترین و کارآمدترین روش‌ها در راستای کاهش و مقابله با آسیب‌های اجتماعی است.

به گزارش ایلام بیست، حجت‌الاسلام "علی چراغی‌پور" مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، در نشست هماهنگی برگزاری چهارمین جشنواره رسانه و نماز این استان، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های کانون‌های مساجد تلاش در راستای توسعه و تعمیق فرهنگ نماز به‌ویژه در بین نسل جوان است.
وی با بیان اینکه در طول سال فعالیت‌های متنوعی در راستای گسترش فرهنگ نماز در سطح کانون‌های مساجد برگزار می‌شود، افزود: چهارمین جشنواره رسانه و نماز با محورهای خبر، گزارش، مقاله، عکس مصاحبه و فضای مجازی در سطح این استان برگزار می‌شود.
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد ایلام اضافه کرد: نماز و همدلی و هم‌زبانی، نماز و فرهنگ اسلامی و دینی، ترویج فرهنگ نماز، مسجد و نماز، رسانه و ترویج فرهنگ نماز، نماز و سیاست، نماز، علم و تحصیل، نماز و معنویت، نماز و اقتصاد مقاومتی، نماز و امربه‌معروف و نهی از منکر و نقش نماز در کاهش آسیب‌های اجتماعی از موضوعات این جشنواره است.
چراغی‌پور با بیان اینکه بخش ویژه این جشنواره با عنوان نماز و فضای مجازی برگزار می‌شود، گفت: ترویج و توسعه فرهنگ نماز از طریق فضای مجازی برای اقشار مختلف جامعه به ‌ویژه جوانان و نوجوانان، تقویت مبانی دینی و اعتقادی و در فضای مجازی، شناسایی و تجلیل از فعالان نماز در عرصه فضای مجازی، کاهش آسیب‌های فضای مجازی از طریق گسترش پیام‌ها و محتواهای مربوطه به نماز از اهداف این بخش است.
وی اظهار کرد: امروز رسانه‌های مختلف به ‌ویژه خبرگزاری‌ها، سایت‌های خبری و تحلیلی و فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در سطح جامعه گسترش پیداکرده و ازاین‌رو می‌توانند در بخش‌های مختلف از جمله ترویج فرهنگ نماز و کاهش آسیب‌های اجتماعی از طریق تولید محتوا و بیان جملات و احادیث و روایات بسیار تأثیرگذار باشند.
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، یادآور شد: آخرین‌ مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره ٣٠ مهرماه سال جاری است و آثار ارسالی باید از محرم ٩٥ تا محرم ٩٦ در نشریات، خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده باشد.
چراغی‌پور گفت: این جشنواره به همت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان، ستاد اقامه نماز استان ایلام، ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان، ستاد اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خبرگزاری شبستان دفتر نمایندگی استان ایلام در راستای تعمیق، گسترش و توجه به فرهنگ نماز در سطح جامعه برگزار می‌شود.
 مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، عنوان کرد: در صورت هماهنگی ستاد اقامه نماز استان، همایش رابطان ستاد اقامه نماز دستگاه‌های مختلف فرهنگی و اجرایی استان و همچنین یاوران نماز با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام برگزار خواهد شد و از نفرات برتر و فعالان نماز در این همایش تجلیل خواهد شد

انتهای پیام/ق

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.