96/6/15
تعداد نظرات:0
08:49
شماره مطلب:139661528916
-A A +A
گزارش از بازار خرید مدارس در آستانه ماه مهر؛

رونق فروش لوازم التحریر ایرانی اسلامی در ایوان/ لزوم تمرکز در ارائه محصولات ایرانی

خرید لوازم التحریر یکی از اتفاقات بسیار خوب و شیرین دوران تحصیل برای تمامی دانش آموزان است که با آغاز فصل ‏مدارس اتفاق می افتد‎.

به گزارش ایلام بیست، خرید لوازم التحریر یکی از اتفاقات بسیار خوب و شیرین دوران تحصیل برای تمامی دانش آموزان است که با آغاز فصل ‏مدارس اتفاق می افتد‎،تقریبا تمام شهر رنگ تهیه خرید لوازم و تحریر را به خود گرفته است و کوچه و بازار مغازه ها و دستفروشان متعددی را ‏می بینید که همگی به فروش این اقلام مشغول هستند‎.

محصولاتی که در فروشگاههای عرضه دیده می شوند منقش به طرح ها و کارتونهای ایرانی هستند که جذابیت و ذهنیتی خاص برای کودکان و نوجوانان فراهم آورده است ، به طوری که لوازم التحریر با طرح های ایرانی گوی سبقت را از همنوعان خارجی خود ربوده است.

این محصولات با چنددرصد تخفیف نسبت به همنوعان خارجی خود ارائه می شوند و میل خرید به این سمت بیشتر شده است ، همچنین عرضه محصولات ایرانی اسلامی در کنار محصولات با طرح کارتونهای ایرانی تقریبا تمام سلیقه های موجود در میان خریداران امسال را اقناع کرده است ، جا دارد نظارت روی کیفیت لوازم التحریر نیز شکل جدی بخود بگیرد اما از جانب مردم نیز توجه به این نکته ضروری است که لوازم التحریر کودکان خود را به گونه ای تهیه کنند که هم کیفیت لازم را داشته باشند و هم از نظر فرهنگی مناسب بوده و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیز باشند.

در این راستا  خبرنگار ما به سراغ یکی از فروشگاه های عرضه لوازم التحریر و ملزومات مدرسه در شهر ایوان رفته  تا از کم وکیف بازار مطلع شود.

عباس خیری ستار از فروشندگان لوازم التحریر سطح شهرستان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد : ما در سالهای قبل ارائه محصولات ایرانی را برای خود یک ضعف دانسته و استقبال از این محصولات بسیار کم بود ، اما از سال گذشته و با ارائه طرح ها ایرانی اسلامی و استفاده از برند کارتونهای معروف و شخصیتهای جذاب از جمله کلاه قرمزه ، پنگول ، پهلوانان ، دارا و سارا ، شکرستان و . . . توانسته است تا حدودی در جذب دانش آموزان موثر واقع شوند.

این فروشنده در خصوص کاستی هایی این محصولات گفت :در این خصوص نواقصی وجود دارد از جمله اینکه تمرکز ارائه محصولات ایرانی در حوزه نوشت افزار و دفتر است و در ارائه محصولاتی همچون کیف و کفش مدارس طرح ایرانی اسلامی به ندرت پیدا می شود که نیازمند حضور منسجم تر و تبلیغات گسترده تر است ، اگر تبلیغات بیشتر در این زمینه صورت گیرد قطعا ارائه محصولات ایرانی راحت تر بوده و کودکان رغبت بیشتری به سمت خرید این محصولات پیداخواهند کرد.

خیری ستار بیان داشت :با این حساب باید صبورانه انتظار کشید تا شخصیت های ایرانی نیز طی پروژه ای بلند مدت به صورت برند درآمده و نه صرف تأمین سود برندسازان، بلکه جهت تأمین فرهنگ ایرانی در سراسر کشور و حتی جهان مورد استقبال روشنفکران ایده آلیست و نفرت روشن فکران غرب زده قرار گیرد.

محمد طاهری   از شهروندان ایوانی که به همراه فرزندش برای خرید لوازم التحریرو ملزومات مدرسه امده بود  در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد : خوشبختانه امسال در سطح شهرستان فروشندگان لوازم التحریر گرایش به سمت آوردن محصولات ایرانی که با فرهنگ ما همسو است پیدا کرده اند که این جای خوشحالی دارد.

این شهروند ایوانی گفت:خرید کالاهای ایرانی در اقتصاد مملکت نقش بسزایی را دارد چرا که اگر همه مردم به سمت خرید محصولات داخلی با کیفیت بروند به اقتصاد داخلی کمک بسزایی شده است .

وی با اشاره به اینکه برند های خارجی فرهنگ ما را نشانه گرفته اند افزود :تولید کنندگان کالاهای ایرانی باید تمام تلاش  خود را به کار گیرند تا با کالای مشابه خارجی از لحاظ فاکتور های متعدد تولید کنند چرا که مردم به دنبال خریدکالای باکیفیت هستند.

 

انتهای پیام/ق

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.