96/6/19
تعداد نظرات:0
11:19
شماره مطلب:139661928963
-A A +A
در راستای حمایت از تولیدات داخلی؛

مردم شهرستان سیروان به کمپین من کالای ایرانی میخرم پیوستند

همزمان با شروع مدارس و در راستای حمایت از تولیدات لوازم التحریر استاندارد و باکیفیت داخلی، مردم شهرستان سیروان به کمپین "من کالای ایرانی میخرم" پیوستند.

به گزارش ایلام بیست، فصل پاییز هم مانند دیگر فصل‌ها، باشکوه است؛ فصل برگ‌ ریزان درختان، فصل گذر از گرمای تابستان و سرشار از زیبایی‌ها؛ و در کنار این ابهت، آغاز فصل رویش علم و شکوفایی دانش است.

مشاهده دانش‌آموزان قد و نیم قد با لباس و کیف مدرسه در کوچه‌ها و خیابان‌ها، انسان را به وجد می‌آورد و اگر سال‌های سال از دنیای میز و نیمکت و مدرسه فاصله گرفته باشید، غربت و دلتنگی خاص در گوشه دل‌های‌تان و یک یادش بخیر و خوش به حالشان در زبان‌ها، نقش خواهد بست.

سال تحصیلی جدید نزدیک است، و بی شک همه دانش آموزان نیازمند خریداری لوازم التحریر برای طول سال هستند؛  در این میان اگر فرض کنیم امسال ۲۰ میلیون دانش آموز و دانشجو به کسب دانش مشغول شوند، و برای اول مهر امسال هرکدام ۲۰هزار تومان نوشت افزار خریداری کنند، مبلغی معادل ۴۰۰ میلیارد تومان مبلغ آن خواهد شد.

حال اگر به جای آنکه نوشت افزار خارجی خریداری کنند و باعث خروج ارز از کشور شوند، نوشت افزار ایرانی خریداری کنند، علاوه بر اینکه هزاران جوان ایرانی مشغول به کار خواهند شد، از تعطیلی واحدهای تولیدی کشور که در معرض هجوم اجناس قاچاق و خارجی هستند،جلوگیری می‌شود. البته نیازی نیست هر جنس بی‌کیفیتی را خریداری کنیم؛ اما‌ کالاهای با کیفیت ایرانی کم نیستند، پس می توانیم با هم به وظیفه ملی خود عمل کنیم و به عنوان یک ایرانی، دست در دست هم دهیم و با آغاز فصل مدارس فقط نوشت افزار ساخت وطن با نمادهای ایرانی بخریم.

در همین حال و هوا خبرنگار ما به بازار شهر لومار رفته تا در گفتگویی با فروشندگان لوازم التحریر، دانش آموزان و اهالی شهر، از کم وکیف بازار خرید لوازم التحریر مطلع شود.

محمود قلیچی از فروشندگان لوازم التحریر سطح شهرستان، ضمن اینکه به ما اطمینان می‌دهد در حال حاضر مارک‌ها و برندهای خوبی در زمینه لوازم التحریر تولید داخلی در بازار وجود دارد، اظهار داشت: با آغاز خرید مدارس(معمولا از هفته دوم شهریور ماه) سعی در ترویج تولیدات داخلی و حمایت از کالای ایرانی نیز آغاز می‌شود. در این میان وظیفه ما و هر خانواده ایرانی حمایت از تولیدات کالاهای داخلی است.

وی لازمه توجه به کالاهای داخلی را فرهنگ سازی دانست و افزود: اگر ما به تولید داخلی توجه ویژه نشان دهیم، مطمئنا این توجه و ضرورت حمایت از کالای ایرانی در ذهنیت فرزندان ما نیز نهادینه می‌شود و ذهنیت مناسب کودکان در رابطه با جامعه، کشور، اقتصاد و همه مسائل از همین سن شکل می‌گیرد چون فردی که در آینده اقتصاد کشور را در دست می‌گیرد، همین کودک است؛ بنابراین فرهنگ سازی استفاده از کالاهای ایرانی نیز نقش مؤثری در آینده این کودک دارد.

قلیچی تاکید کرد: البته فرهنگ‌سازی استفاده از تولید داخلی و حمایت از آن نیز باید در مدرسه از روز اول آموزش داده و پشتیبانی شود که مسلما تاثیرات بیشتر و بهتری دارد.

این فروشنده متعهد به تولید داخلی، چند مدل خودکار و لوازم دیگر با مارک‌های ایرانی را روبرویمان ردیف کرده و ضمن بیان خصوصیات یک خودکار مرغوب سعی دارد ثابت کند این چند مدل خودکار تولید داخل از همتای خارجی خود چیزی کم ندارند.

وی اضافه کرد: بازار در قرق کالاهای بی‌کیفیت خارجی است و در این میان کالاهای استاندارد ایرانی هم ناشناخته مانده اند و لازم است محصولات داخلی هم با تبلیغات مناسب به مردم معرفی شودند تا کیفیت آنها به محصولات خارجی مشخص شود.

قلیچی خاطر نشان کرد: از سال گذشته و با ارائه طرح ها ایرانی اسلامی و استفاده از برند کارتونهای معروف و شخصیتهای جذاب خوشبختانه استقبال بهتر شده است که این نشان دهنده اهمیت کار می باشد.

محمدجواد همتی دیگر فروشنده لوازم التحریر گفت: سال‌هاست که دفاتر تحریر ایرانی محل تاخت و تاز شخصیت‌های کارتونی خارجی شده‌ است و برای ما فروشندگان هم سخت است که می بینیم کالاهای مرغوب ایرانی که به تناسب لوازم خارجی کیفیت بالاتری دارند کمتر مورد استقبال قرار می گیرند و شاید بخاطر این است که کالاهای خارجی تصاویری از شخصیت‌های کارتون‌های خارجی متنوع و جذاب دارند و کالاهای ایرانی ساده تر است.
وی افزود: در بیشتر اوقات دانش آموزان از ما کالاهای خارجی را تقاضا می‌کند، و ما سعی در مجاب کردن آنها به خرید کالای ایرانی می نماییم اما دانش آموزان عنوان می کنند که کالای خارجی طرح و شکل های بیشتر دارند و ترجیح می دهند از انها استفاده کنند.

این فروشنده اظهار کرد: ما در کشوری زندگی می کنیم که دارای قهرمانان ملی و محبوب در بین مردم است، و می توان با پرداختن به آنها، استفاده از تصاویر این قهرمانان و بهبود کیفیت محصولات داخل، هم به الگوهای اسلامی توجه کرد و هم بازار فروش محصولات داخلی را افزایش داد.

وی ادامه داد: گرچه هنوز به نظر می‌رسد محصولات داخلی به جهت ضعف اطلاع‌رسانی وعدم اطلاع خانواده‌ها از مراکز فروش این اقلام، پخش ضعیف و نیز تیراژ کم، هنوز آن چنانکه باید فراگیر نشده‌اند، با این حال، آمارها از استقبال روز افزون مردم خبر می‌دهند و می توان با اطلاع رسانی و تبلیغات گسترده به آشنایی مردم کمک کرد.

همتی عنوان کرد: هم اکنون فصل خرید اوایل مدرسه است و والدین و دانش آموزان برای خرید لوازم مدرسه از بازار باید خیلی دقت کنند؛ چون هم کیف و لوازم بی‌کیفیت خارجی در بازار زیاد است و هم این محصولات در نگرش و آینده آنها تاثیر فراوان دارد.

وی افزود: بیشتر والدین در صورت عرضه لوازم التحریر، کیف و کفش با کیفیت ترجیح می‌دهند خرید بادوام و مرغوب داشته باشند و اگر کالاهای ساخت داخل استاندارد باشند مطمعنا مورد استقبال خواهند گرفت.

 

یکی از فرهنگیان شهرستان هم با اشاره به تاکیدهای مقام معظم رهبری در زمینه استفاده از کالای ایرانی و با کیفیت افزود: با ابلاغ سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی و برنامه ‌ریزی‌ برای اصلاح الگوی مصرف، موضوع استفاده از کالاهای ایرانی اهمیت دوچندانی پیدا کرده و یکی از ابعاد مشارکت عموم مردم در پیشرفت اقتصادی، مصرف کالای داخلی در نظر گرفته می شود

وی افزود: بنابراین لازم است همه ما با خرید کالای داخلی به اقتصاد و تولیدکنندگان داخلی کمک نماییم.

 

این فرهنگی بیان کرد: بازارهای داخلی نیازمند حضور منسجم تر و تبلیغات گسترده تر است ، اگر تبلیغات بیشتر در این زمینه صورت گیرد، قطعا ارائه محصولات ایرانی راحت تر بوده و کودکان رغبت بیشتری به سمت خرید این محصولات پیداخواهند کرد.

وی اظهار امیدواری کرد: شبختانه امسال در سطح شهرستان فروشندگان لوازم التحریر گرایش به سمت آوردن محصولات ایرانی که با فرهنگ ما همسو است پیدا کرده اند که این جای خوشحالی دارد و خرید کالاهای ایرانی در اقتصاد ما نقش چشم گیری را دارد چرا که اگر همه مردم به سمت خرید محصولات داخلی با کیفیت و استاندارد داخل بروند به اقتصاد کشور کمک بسزایی شده است و همچنین می توان زمینه اشتغال برای جوانان را فراهم آورد.

 

در ادامه مردم شهرستان سیروان با رغبت تمام در راستای حمایت از تولیدات استاندارد و با کیفیت داخلی به کمپین " من کالای ایرانی میخرم" ملحق شدند.

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.