96/6/22
تعداد نظرات:0
09:01
شماره مطلب:139662229029
-A A +A
آوای مهران گزارش می دهد؛

مهران به استقبال مهر می‌رود

شهر مهران کم کم خود را برای فصل بازگشایی مدارس و رفت و آمد دانش‌آموزان به مدرسه آماده می‌کند.

به گزارش ایلام بیست،هیاهوی دانش آموزان برای خرید وسایل مدرسه و نوشت افزار، کیف و کفش نو و مانتو و روپوش مدرسه بازار شهر را متحول کرده است.

ستاد پروژه مهر آموزش و پرورش شهرستان مهران نیز برای اینکه آغاز سال تحصیلی برای دانش آموزان پرنشاط و باشکوه باشد ، بر مرتفع کردن مشکلات سالهای قبل تلاش می کند.

احمد سلیمانی رییس اداره آموزش و پرورش مهران در این رابطه  گفت: بیش از 88 واحد آموزشی با داشتن 300 کلاس در پروژه مهر آماده سازی و زیبا سازی شدند.

وی با بیان اینکه توجه به بخش آموزش و تربیت فرزندان و نسلهای آینده مهمترین دغدغه مسئولین می باشد اظهار کرد: تعداد 550 همکار آموزشی در پروژه ستاد مهر شهرستان فعالیت دارند که محیطی برای حضوری بانشاط توأم با آرامش برای بیش از 6 هزار دانش آموز مهرانی فراهم شود.

وی اظهار کرد: پروژه مهر یکی از طرح های اساسی ومهم وزارتی است که باهدف ایجاد آمادگی برای شروع سال تحصیلی وشاداب سازی محیط مدارس برای حضوری بانشاط توأم با آرامش اجرا می گردد.

رییس اداره آموزش و پرورش مهران تصریح کرد: آماده سازی فضاهای آموزشی در مدارس طبق برنامه ریزی مدون، خواسته مسئولین،اولیاءودانش آموزان است ولذا بدین منظوردر اولین فرصت ، پس از وصول بخشنامه مربوطه جهت آغاز فعالیتها،ستاد پروژه مهر تشکیل ،مسئولین کمیته ها مشخص و مفاد دستورالعمل پروژه مهر تشریح وتبیین شد وفعالیت های مزبوطه به مسئولین ابلاغ شد.

سلیمانی تاکید کرد در جلسات ستاد پروژه مهر شهرستان مقررشده ، همه دستگاههای اجرایی ، تمام اقدامات لازم برای آغاز سال جدید را انجام دهند .

وی با اشاره به اینکه آغاز سال تحصیلی برای دانش آموزان باید پرنشاط و باشکوه باشد ، بر مرتفع کردن مشکلات سالهای قبل تاکید کرد و گفت: یکی از اولویت امسال پروژه مهر شهرستان نظارت بر امر سازماندهی پرسنل و همچنین ابلاغ پرسنل می باشد،که این امر با توجه به همت همکاران می تواند به نحو مطلوبی اجرایی گردد.

 

لوازم التحریر فروشی های مهران نیز این روزها شاهد حضور دانش آموزانی است که خود را برای شروع سالی جدید تحصیلی آماده می کنند .

با وجود اینکه لوازم التحریر فانتزی خارجی در فروشگاه های این شهر زیاد است اما اقبال عمومی بیشتر به سمت کالای ایرانی و تولید داخلی است.

یکی از شهروندان مهرانی اظهار کرد: اگرچه وقتی برای خرید دفاتر و دیگر لوازم التحریر به بازار می‌رویم، دفاتر و لوازم التحریر خارجی و فانتزی زیادی دیده می شود اما خودکار و مداد تولیدات داخلی با برند بسیار خوب وجود دارد که از نوع خارجی آن مناسب تر و ارزان‌تر است و باید فروشندگان و مسئولان به این مورد توجه کنند.

وی اضافه کرد: کودکان به دنبال اشیای جذاب و بیشتر به دنبال وسایل فانتزی هستند، دفاتر ایرانی هم دارای جذابیت‌های خاصی هستند، ولی دفاتر خارجی در بازار بیشتر از تولیدات داخل یافت می‌شوند.

یک فروشنده مهرانی گفت: متاسفانه چشم و هم چشمی‌به خرید لوازم التحریر هم سرایت کرده است. باید والدین به فرزند خود بفهمانند که نوشتن در دفاتر 100 برگ ساده فرقی با دفاتر 100 برگ فانتزی ندارد.

گلچین افزود: بعضی خانواده‌ها بضاعت مالی ندارند ولی فرزندانشان با دیدن لوازم التحریر فانتزی همکلاسی‌های خود به آنها فشار می‎آورند.

فرزاد مرادی رییس اداره صنعت معدن و تجارت مهران از طرح نظارت بر کالا و خدمات  در ایام بازگشایی مدارس خبر داد و گفت: با نزدیک شدن ایام بازگشایی مدارس، دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و شروع سال تحصیلی جدید و به تبع آن افزایش تقاضای خرید نوشت افزار و لوازم التحریر، نظارت های پیشگیرانه جهت جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی عرضه کنندگان، توسط بازرسان این سازمان بصورت ویژه انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: امسال این طرح با رویکرود حمایت از تولیدات داخلی از نیمه دوم شهریورماه آغاز و تا دهم مهرماه ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت مهران اظهار کرد: سامانه ۱۲۴ ستاد خبری در طول طرح به منظور تسریع در رسیدگی به امور، آماده دریافت گزارشهای مردمی است.

وی در پایان افزود: همشهریان گرامی در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از گرانفروشی، عدم درج قیمت و... به سامانه ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت مهران اعلام نمایند، تا ضمن اعزام بازرسان به واحد متخلف، در صورت احراز تخلف، با متخلفان به صورت جدی برخورد خواهد شد.

منبع :آوای مهران

انتهای پیام/ق

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.