96/7/4
تعداد نظرات:0
11:33
شماره مطلب:13967429392
-A A +A

نواختن زنگ تربیت‌بدنی ایلام/ فرهنگ ورزش در مدارس نهادینه شود

همزمان با سراسر کشور زنگ تربیت‌بدنی صبح امروز در مدرسه شهید شنبه‌ای شهر ایلام با حضور مدیرکل آموزش‌وپرورش استان و سایر مسئولان فرهنگی و اجرایی نواخته شد.

به گزارش ایلام بیست، علی بیرانوند مدیرکل آموزش‌وپرورش استان ایلام، در این مراسم، اظهار کرد: یکی از اهداف مهم آموزش‌وپرورش در سطح مدارس تربیت دانش آموزان در ابعاد علمی، جسمی و معنوی و فرهنگی است.

 

وی، بابیان اینکه تربیت جسمی و ورزش نقش مهمی در ایجاد روحیه و توان در دانش آموزان در راستای یادگیری بهتر و تربیت علمی و معنوی است، یادآور شد: روح سالم در بدن سالم است و این‌یک واقعیت علمی و تجربی بوده که افرادی که از جسم ورزیده برخوردار هستند در سایر زمینه‌های نیز با تلاش و کوشش می‌توانند به موفقیت‌های بزرگ دست یابند.

 

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان ایلام، در ادامه با تأکید بر توجه دانش آموزان به امر ورزش و تربیت‌بدنی، ابراز کرد: وزارت آموزش‌وپرورش توجه ویژه و نگاه خاصی به امر ورزش و تربیت‌بدنی در سطح مدارس دارد و در همین راستا نیز سقف زنگ‌های تربیت‌بدنی را افزایش داده‌شده است.

 

بیرانوند، با اشاره به اینکه دانش آموزان باید در کنار فعالیت‌های درسی به ورزش توجه ویژه‌ای داشته باشند و خانواده‌های نیز در این امر دانش آموزان را تشویق کنند، بیان کرد: زنگ تربیت‌بدنی فرصت مناسبی برای دانش آموزان در راستای تقویت و سلامت جسمی آنان است و باید گفت که زنگ تربیت‌بدنی پیام‌آور کیفیت‌بخشی به فعالیت‌های ورزشی است.

 

وی، با اشاره اینکه دانش آموزان باید مقداری از وقت اوقات فراغت خود را به ورزش و تربیت جسمی اختصاص دهند، گفت: نهادینه کردن فرهنگ ورزش کردن و توجه به فعالیت‌های جسمی و تربیتی باید از مدرسه آغاز شود و دانش آموزان در زندگی روزمره خود از این فرهنگ بهره ببرند.

 

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان ایلام، با تأکید بر تأثیر تغذیه سالم بر سلامت جسمانی دانش آموزان، در پایان خاطرنشان کرد: اولیای دانش آموزان در این زمینه نقش مهمی دارند و باید آگاه باشند با تشویق دانش آموزان به امر ورزش، سلامت جامعه در ابعاد مختلف تضمین خواهد شد.

 

گفتنی است، زنگ تربیت‌بدنی در مدرسه شهید شنبه‌ای شهر ایلام توسط مدیرکل آموزش‌وپرورش استان ایلام نواخته شد.

انتهای پیام/ق

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.