96/7/19
تعداد نظرات:0
11:40
شماره مطلب:139671929746
-A A +A
کارشناس مسئول اداره کل آفرینش های فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور

طرح کانون مدرسه آبان ماه امسال در مدارس کشور برگزار می شود

کارشناس مسئول اداره کل آفرینش های فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور گفت: برای سوق دادن معلمان به شیوه های نوین و جذاب تدریس برای دانش آموزان طرح کانون مدرسه از آبان ماه برای دومین سال در مدارس کشور اجرا می شود.

به گزارش ایلام بیست، "فریده کلهری" کارشناس مسئول اداره کل آفرینش های فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشوراظهار کرد: در این طرح معلمان به همراه دانش آموزان خود با حضور در مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با قصه گویی به صورت غیر مستقیم آشنا می شوند.

وی افزود: معلمان با فراگیری روش های قصه گویی در تدریس خود برای انتقال درک مفاهیم درسی به دانش آموزان از شیوه های قصه گویی استفاده می کنند.
کلهری یادآور شد: همچنین در این شیوه تدریس دانش آموزان مفاهیم درسی را به صورت قصه و داستان فرا می گیرند و خلاقیت و رویا پردازی در بچه ها نیز تقویت می شود و ترغیب معلمان و دانش آموزان به کتابخوانی را به همراه دارد.
وی افزود: با توجه به جذاب بودن فضاهای مجازی برای کودکان و نوجوانان رویکرد جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تدوین برنامه ها و فعالیت های برای مربیان و اعضای کانون در راستای استفاده درست از فضاهای مجازی توسط بچه ها است.
وی که برای نظارت و داوری آثار بیستمین جشنواره استانی قصه گویی به استان ایلام سفر کرده، اظهار کرد: مربیان مراکز کانون کارکردهای مثبت فضاهای مجازی را فراگرفته و به اعضای کود و نوجوان منتقل و آنها به سمت استفاده درست از این فضاها تشویق و هدایت می کنند.
کلهری یادآور شد: یکی از برنامه های کانون در این راستا برگزاری مسابقه وبلاگ نویسی برای اعضای مراکز کانون است که در این مسابقه اعضا با راهنمایی مربیان خود علاوه بر یادگیری وبلاگ نویسی مطالب و دلنوشته های خود را در این فضا بارگذاری می کنند.
وی گفت: مهمترین رسالت کانون ارتباط گیری با مخاطبان به ویژه جامعه هدف خود و ارائه برنامه ها و فعالیت هایی با محوریت تربیت بچه ها با آموزه های دینی به شیوه های مختلف فرهنگی، هنری، ادبی و ... از جمله قصه گویی است.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.