96/9/29
تعداد نظرات:0
18:14
شماره مطلب:139692931401
-A A +A

دانش آموزان دختر حافظ قرآن کریم در ملکشاهی تجلیل شدند

16 دانش آموز برتر حافظ قرآن کریم در سطح مدارس شهرستان ملکشاهی در مراسمی به مناسبت هفته بزرگداشت قرآن، عترت و نماز مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش ایلام بیست، مدیر اداره آموزش و پرورش ملکشاهی در حاشیه این مراسم گفت: هفته قرآن، عترت و نماز فرصت مناسبی برای تبلوربخشی به فعالیت های قرآنی است.


الیاس جهانی با اشاره به برگزاری مسابقه های قرآن کریم به مناسبت هفته قرآن، عترت و نماز اظهار کرد: این رقابت ها با حضور دانش اموزان دختر مقاطع مختلف تحصیلی ابتدایی ، راهنمایی و متوسطه برگزار شد که در نهایت به 16 نفر برتر این دوره از مسابقات جوایزی اهدا شد. 


وی افزود: تعمیق و توسعه فرهنگ غنی قرآن کریم، ‌عترت(ع) و فرهنگ اقامه نماز، زمینه سازی جهت انس بیشتر دانش آموزان و همکاران فرهنگی با قرآن، عترت و نماز، برگزاری مرحله آموزشگاهی مسابقات و زمینه سازی جهت شکوفایی استعدادهای دانش آموزان و مصونیت بخشی جوانان و نوجوانان با بهره گیری از معارف قرآن کریم و اهل بیت (ع) و احکام دینی در برابر تهاجم فرهنگی غرب از مهم ترین اهداف این برنامه ها است.


مدیر اداره آموزش و پرورش ملکشاهی با بیان اینکه در همین راستا ستادی در سطح شهرستان تشکیل شده است به برنامه های پیش بینی شده اشاره کرد و افزود: اقدام های اجرایی ، فضاسازی و انجام تبلیغات محیطی، برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز در مدرسه ها، برگزاری نمایشگاه از جمله کتاب، نرم افزار، برگزاری نشست های پرسش و پاسخ و تهیه نشریه با موضوع قرآن، عترت و نماز از جمله برنامه های این هفته است که تا پایان آذر ماه ادامه خواهد داشت.


جهانی ادامه داد: دیدار با علما، ائمه جمعه و پیشکسوتان عرصه قرآن، عترت و نماز و شرکت همگانی در نمازهای جمعه، تبیین این مهم توسط ائمه جمعه و جماعات در بین نماز و خطبه ها ، اجرای محافل انس با قرآن، عترت و نماز، حضور کارکنان و اولیاء آموزشگاه در نماز جماعت مدرسه ها، دعوت از دانش آموزان علاقمند جهت شرکت در طرح حفظ موضوعی قرآن کریم، طرح امام شناسی مصباح الهدی، تشویق و ترغیب دانش آموزان جهت ثبت نام در طرح ملی نور (حفظ ترتیبی) قرآن کریم از دیگر برنامه های این هفته عنوان کرد.

انتهای پیام/ق

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.