96/9/29
تعداد نظرات:0
18:28
شماره مطلب:139692931402
-A A +A
در راستای تشویق دانش‌آموزان به برپایی نماز صورت می‌گیرد:

برگزاری جشن تکلیف برای ۷۰۰ هزار دانش‌آموز در سال

معاون اقامه نماز اداره کل قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه به منظور تشویق دانش‌آموزان به اقامه نماز سالانه برای ۷۰۰ هزار دانش‌آموز جشن تکلیف برگزار می‌شود، گفت: نماز جماعت در ۶۰ درصد مدارس کشور اقامه و خوشبختانه میزان استقبال دانش‌آموزان برای شرکت در این فریضه الهی مناسب است .

به گزارش ایلام بیست، معاون اقامه نماز اداره کل قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش امروز در اجلاس استانی نماز در مجتمع امور تربیتی ایلام، اظهار کرد: ۴۰ درصد مابقی مدارس کشور کمتر از سه کلاس درس داشته ولی فضای مناسب برای اقامه نماز را دارند .

وی با بیان اینکه ۷۰ هزار دانش‌آموز کشور در نمازهای جماعت شرکت دارند، افزود: ۲۵ هزار نفر از طلاب زن و مرد در اقامه نماز در مدارس با این وزارت مشارکت دارند .

معاون اقامه نماز اداره کل قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: از مجموع ۱۲۰۰ ائمه جمعه کشور حدود ۲۰۰ نفر بصورت ثابت هر روز در مدارس حضور داشته و اقامه نماز جماعت را انجام می‌دهند .

اسکندریان مشارکت روحانیان و مبلغان را با این وزارت مطلوب دانست و گفت: سالانه ۵۰۰ تا ۷۰۰ مبلغ دینی دانش‌آموزان را در اردوهای راهیان نور همراهی می‌کنند .

وی با اشاره به اینکه دهه ۶۰ توجه به نماز در مدارس کمرنگ تر بوده، تصریح کرد: اکنون ۵۰ هزار معلم ابتدایی آموزش اقامه نماز را به دانش‌آموزان پایه سوم انجام می‌دهند .

به گفته وی، به منظور تشویق دانش‌آموزان به اقامه نماز سالانه برای ۷۰۰ هزار دانش‌آموز جشن تکلیف برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ق

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.