96/10/18
تعداد نظرات:0
12:51
شماره مطلب:1396101831825
-A A +A

گرایش دانش آموزان ایلامی به رشته های فنی و کار و دانش 8.5 درصد افزایش یافت

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام با بیان اینکه گرایش دانش آموزان این استان در سال تحصیلی جاری به تحصیل در رشته های فنی و کار و دانش افزایش یافته، نرخ این افزایش را 8.5 درصد عنوان کرد.

به گزارش ایلام بیست، اسفندیار رستم زاد معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش ایلام افزود: درصد تحصیل دانش آموزان مقطع متوسطه دوم این استان به در رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش در سال تحصیلی گذشته 27 درصد بود که با اجرای طرح هدایت تحصیلی و آگاه سازی خانواده ها این نرخ امسال به 35.5 درصد افزایش یافته است.
وی ادامه داد: برای نزدیک شدن به توازن در این رشته تحصیلی علاوه بر اینکه در اجرای طرح هدایت تحصیلی اطلاع رسانی و آگاه سازی به دانش آموزان و خانواده ها انجام گرفته با حضور و بازدید دانش آموزان از مراکز مراکز صنعتی استان نیز انجام شده است.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام اضافه کرد: گرایش دانش آموزان به رشته های فنی و کار و دانش موجب رفع بخش زیادی از مشکل اشتغال آنها در آینده خواهد شد.
رستم زاد تاکید کرد: با وجود اینکه زمینه گرایش دانش آموزان این استان به تحصیل در رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش امسال افزایش یافته ولی برای رسیدن به استاندارد کشوری همچنان فاصله وجود دارد.
وی یادآور شد: بر اساس استاندارد کشوری51 درصد دانش آموزان باید در رشته های نظری و مابقی در رشته های کار و دانش و فنی و حرفه ای تحصیل کنند در حالیکه نرخ تحصیل دانش آموزان این استان در رشته کار و دانش اکنون 35.5 درصد است. 
وی همچنین از تاثیر طرح هدایت تحصیلی این سازمان در کاهش نرخ ثبت نام دانش آموزان این استان برای ورود به رشته علوم تجربی در سال تحصیلی جاری خبر داد و گفت: تا سال گذشته روند ثبت نام دانش آموزان در رشته علوم تجربی بالای 60 درصد بود که با اجرای طرح هدایت تحصیلی امسال این روند کاهش و به استاندارد کشوری نزدیک شد. 
وی با بیان اینکه بیشتر خانواده ها موفقیت فرزندانشان را منوط به تحصیل در رشته تجربی می بینند، ادامه داد: با اهتمام این اداره کل و اجرای مطلوب طرح هدایت تحصیلی اکنون این نرخ به 35 درصد کاهش یافته و دانش آموزانی امسال در این رشته پذیرفته شده که به معنای واقعی در کنار علاقه استعداد لازم را برای تحصیل در این رشته دارند. 
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام با اشاره به فعالیت کمیته هدایت تحصیلی دانش آموزان با هدف کمک بهتر به انتخاب درست رشته تحصیلی آنها در این استان گفت: این کمیته به منظور آگاهی بخشی به دانش آموزان پایه سوم راهنمایی و اولیای آنها با رویکرد انتخاب رشته درست در طول سال فعالیت دارد.
رستم زاد گفت: بر مبنای فعالیت این کمیته از مجموع هفت هزار و 245 دانش آموز پایه نهم متوسطه اول امسال 35 درصد در رشته علوم تجربی ثبت نام کرده اند، 15 درصد در رشته ریاضی، 15 درصد در رشته علوم انسانی و 35 درصد نیز در رشته های فنی و کار و دانش ثبت نام کردند. 

انتهای پیام/ق

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.