97/6/22
تعداد نظرات:0
17:50
شماره مطلب:139762234043
-A A +A
در راستای تربیت دانش آموز تراز انقلاب اسلامی

طرح شهید بهنام محمدی درمدارس استان ایلام اجرا خواهد شد.

طرح راهبردی شهید بهنام محمدی بعنوان یکی از مهمترین طرح‌های سازمان بسیج در آغاز سال تحصیلی آینده در مدارس کشور اجراء خواهد شد.

ایرج گوهری مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان ایلام در مصاحبه با خبرنگار ایلام بیست ضمن اعلام خبر فوق و در تشریح کلیات این طرح عنوان داشتند:  تربیت دانش آموزانی همطراز با آرمان های اصیل انقلاب اسلامی از دیرباز در ادبیات مدیران نظام آموزشی کشور مطرح بوده اما نه خروجی نظام آموزشی و نه متون برنامه ریزی ادوار گذشته به این سمت و سو جهش خاصی نداشته اند . اگرچه سند تحول بنیادین به عنوان یک سند بالادستی اهداف کلی تعلیم و تربیت نظام را ترسیم و تدوین نموده اما اجرای کامل آن و در ساحت میدانی ، نیازمند عزمی راسخ و حضور فعال همه بدنه نظام در کنار آموزش و پرورش بعنوان مجری این طرح می باشد. فلذا سازمان بسیج مستضعفین با درک صحیح و شناخت میزان تاثیرگذاری اجرای صحیح این سند بر آینده جوانان انقلاب اسلامی و با علم به این نکته که تربیت نسل آرمانگرا و متعهد ؛ مقدمه خیزش و تشکیل تمدن نوین اسلامی و مقدمه ساز عصر ظهور می باشد در قالب طرح اعتلاء با کمک به ایجاد هم افزایی هدفمند بین سه رکن اصیل تربیتی یعنی خانه ؛ مسجد و مدرسه در پی دستیابی به سه دسته از اهداف مندرج در سند تحول بنیادین به منظور تربیت نسلی مومن و انقلابی و پای کار برای دست یازی به ارمانهای اصیل انقلاب اسلامی و یاری رساندن به آموزش و پرورش می باشد.

گوهری با اشاره به ضرورت کادرسازی و توجه ویژه به ظرفیت های عظیم مدرسه در این خصوص عنوان کرد: ماندگاری و بالندگی انقلاب اسلامی با تمامی اهداف بلند و ارزشمند آن ، مانند هر مکتب مادی یا معنوی دیگر بستگی کامل به دو امر دارد که عبارتند از: تولید فکر پیش برنده و تربیت انسان هایی باورمند ، فعال و اثرگذار و متعهد به ارزش های رفیع انقلاب و به همین علت است که مقام معظم رهبری به زیبایی و با نکته بینی خاص خود می فرمایند: « در بلند مدت هیچ چیز به اندازه تعلیم و تربیت اهمیت ندارد».

دبیر قرارگاه طرح شهید بهنام محمدی استان ایلام در ادامه با ذکر این عنوان که خواستگاه اصلی طرح شهید بهنام محمدی پیوند دوباره مسجد و مدرسه است هدف غایی این طرح را مسجد محوری و سوق دادن دانش آموزان به مساجد عنوان کرد و افزودند: در نگاه اسلام ناب و طراحی مدینه فاضله ی آن مسجد نه فقط یک نمازخانه محلی بلکه محور و مرکز زندگی جامعه اسلامی است و طرح شهید بهنام محمدی بر این اساس به گونه ای طراحی گردیده که علاوه بر مرحله نظری در مرحله اجرا نیز از مسجد شروع و به مسجد ختم شود.

گوهری با اعلام این نکته که جامعه هدف این طرح دانش آموزان مدارس متوسطه اول استان می باشند اهداف اصلی 5 گانه طرح را : عالم ، عاقل و اهل فکر شدن مخاطبان ؛ مودب ومهذب و دین مدار شدن مخاطبان ؛ کارآمد و توانمند شدن مخاطبان با روحیه جهادی و مسئولیت پذیری؛ انقلابی و آگاه شدن مخاطبان ؛ و بلند همت و دارای نگاه تمدنی مخاطبان عنوان کرد. شایان ذکر است این طرح راهبردی در آغاز سال تحصیلی 98-97 در 30 مدرسه استان و با حضور 90 مربی آموزش دیده ؛ عملیاتی و اجراء خواهد شد.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.