98/6/14
تعداد نظرات:0
22:37
شماره مطلب:139861436523
-A A +A
با هدف تجلیل از شهدای نوجوان کربلا

حضور یکپارچه دانش‌آموزان ایلامی در سوگواره « احلی من العسل»

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام در مصاحبه با خبرنگار ایلام بیست با اعلام این خبر گفت: هفتمین سوگواره «احلی من العسل» همزمان با سراسر کشور در تاریخ 16 شهریور در استان ایلام نیز برگزار خواهد شد و برابر پیش‌بینی‌های بعمل آمده 2000 دانش‌آموز استان در این سوگواره شرکت خواهند کرد.

ایرج گوهری با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر اجرای همایش «احلی من العسل» عنوان کرد: این همایش با هدف تجلیل از شهدای نوجوان کربلا به‌ ویژه حضرت قاسم بن حسن(ع) به‌ عنوان یکی ‌از یاران نوجوان امام حسین(ع) در روز عاشورا، و به منظور الگوسازی از این حضرت برای نسل تمدن ساز امروز کشور برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است همایش «احلی من العسل» با همکاری همه تشکل های دانش آموزی استان و هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار خواهد شد. این همایش با حضور دانشآموزان پسر به منظور ترویج فرهنگ عاشورایی و ترویج فرهنگ ولایت‌پذیری نوجوان ۱۳ ساله دشت کربلا، حضرت قاسم ابن الحسن(ع) برگزار می‌شود . عبارت «احلی من العسل» پاسخ حضرت قاسم بن الحسن(ع) در شب عاشورا به عموی بزرگوارش، حضرت سیدالشهدا(ع) است که پرسیدند: مرگ در نزد تو چگونه است و این نوجوان ۱۳ ساله در جواب گفت؛ مرگ در نزد من، شیرین تر از عسل (احلی من العسل) است.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.